m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Srebrny Puchar Tymbarku dla UKS BZYK Bąkowice

 

Jedną z wielu imprez, w których UKS Bzyk Bąkowice bierze udział, jest turniej piłkarski dzieci „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W tym roku startowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: U-10 chłopców i U-12 chłopców oraz dziewcząt. Młodsi i starsi chłopcy dzielnie walczyli na zawodach powiatowych, ale nie awansowali do dalszego etapu rozgrywek zajmując kolejno III i II miejsce. Natomiast dziewczęta remisując ze szkołą z Ligoty Książęcej i wygrywając ze szkołą z Dąbrowy zajęły I miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego. Regulamin tego ogólnopolskiego turnieju umożliwia w następnym etapie dołączenie do drużyny kilku zawodników z drużyn przegranych. Wspólnie z Panem Sewerynem Cicheckim zbudowaliśmy drużynę, która reprezentowała szkoły z Bąkowic i Dąbrowy. Tegoroczny finał wojewódzki odbył się Brzegu, a w kategorii dziewcząt U-12 startowało 12 drużyn. Pierwszy mecz grupowy, przegrany 5:0 z gospodarzami pokazał, że łatwo nie będzie. Natomiast w drugim meczu ze szkołą z Prudnika grało się dziewczętom zdecydowanie lepiej, a zwycięstwo 1:0 umożliwiło grę w ćwierćfinale. Ten etap okazał się dosyć trudny i dopiero karne, wygrane 3:2 z PSP Koperniki, wyłoniły półfinalistę. W półfinale dziewczęta ograły 2:0 Troję Włodzienin i sensacyjnie UKS Bzyk Bąkowice okazał się finalistą. W finale spotkaliśmy się drużyną z Białej Nyskiej, która okazała się dla nas za silna i zasłużenie wygrała 5:1. Drużyna ta będzie reprezentować nasze województwo w finale krajowym w Warszawie.

Naszym małym piłkarkom, które reprezentowały Gminę Świerczów i Powiat Namysłowski, należą się duże gratulacje, bo zostanie wicemistrzem województwa to duże i niecodzienne wydarzenie. Dziewczęta wraz ze wspaniałą zabawą wywalczyły tytuł, okazały puchar, medale oraz nagrody rzeczowe. Życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Skład drużyny: Wiktoria Kula, Julia Kaczmarek, Kamila Pilarz, Weronika Fras, Julia Groblica, Kinga Piasecka, Julianna Puszkiewicz, Dominika Andruszków, Angelika Piechura, Beata Bielska, Klaudia Łukawska.

 

Andrzej Piwowarczyk

wstecz